iPhone X Temiz Kurulum

iPhone X Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

iPhone X temiz kurulum nasıl yapılır ! iPhone X format atma ! iPhone X hard reset atma! iPhone X itunes ile kurulum ! iPhone X resimli format ! iPhone X ios 13 atma nedir nasıl yapılır !

iOS 13 geçtiğimiz günler yayınlandı ve indirilebilir durumda. İphone veya ipad cihazınızı stabil ve sorunsuz olarak kullanmak istiyorsanız tavsiyemiz kesinlikle temiz kurulum yapmanız olacaktır. Temiz kurulum olmayan cihazlarda biriken çöp dosyalarından dolayı takılma donma pilin daha az gitmesi gibi sorunlar yaşanmaktadır. Eğer bilgisayar ve telefonlar konusunda az da olsa bilginiz varsa aşağıdaki adımları uygulayarak sorunsuz şekilde kurulum yapabilirsiniz. iPhone X temiz kurulum adımları aşağıdaki gibidir.

iphone X Temiz Format

-Öncelikle iphone X telefonunuzdaki dosyalarınızı yedekleyiniz. Temiz kurulum yaptığınızda cihazınızdaki her şey tamamen silinmektedir. Bu sebepten dolayı yedek almayı kesinlikle unutmayınız.

(Yedek almak için cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra iTunes programını açınız. Yedeklemeler kısmında Şimdi Yedekle ye tıklamanız yeterlidir. İşlem bittikten sonra telefonunuz bilgisayara yedeklenmiş olacaktır. Temiz kurulumdan sonra yine aynı menüden Yedeklemeyi Geri Yükle diyerek dosyalarınızı geri yükleyebilirsiniz)

-iPhone X temiz kurulumu yapabilmek için ipsw dosyasına ihtiyacımız vardır ve bu dosyayı indirmemiz gerekmektedir.  Bu indireceğimiz dosya her modele göre değişmektedir. Kendi iPhone ve iPad’inize uygun olan iOS 13 (12 veya 14’te olabilir) ipsw dosyasını https://ipsw.me/ linkine tıklayarak bulup indirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun modelini seçtiğiniz zaman kullanabileceğiniz ipsw dosyası otomatik olarak belirmektedir. İstediğiniz versiyona tıklayıp ipsw dosyasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirme işlemi bittikten sonra kuruluma geçebilirsiniz.

-Temiz kurulum yapacağımız cihazdaki “iPhone’u bul” özelliğini kapatınız. (Ayarlar – İcloud – kısmından kapatabilirsiniz)

-iTunes programının son sürümünü bilgisayarınıza indirip kurunuz.

-iTunes programını açınız.

-Telefonun veya tabletinizi bilgisayara bağlayınız.

-Şimdi ise iTunes’ta sol üst bölümden cihazınıza tıklayınız.

-Cihazınızla alakalı menüler bu ekranda görünmektedir..

(Tekrar hatırlatıyoruz. Tüm dosyalar silinecektir. Yedek almayı unutmayınız.)

-Mac işletim sistemi kullanıyorsanız Option tuşuna, Windows işletimi sistemi kullanıyorsanız Shift tuşuna basılı tutun ve iPhone’a Geri Yükle seçeneğine tıklayınız.

-Son olarak bilgisayara indirdiğiniz iOS 13 ipsw dosyasını seçin.

-Bu işlemden sonra herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. İşlem bitene kadar herhangi bir tuşa veya ekrana tıklamadan bekleyiniz.

-Telefon veya tabletinize temiz kurulum işlemi bu kadardır.

Sorun olması durumunda yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

www.google.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *