Vestel Venüs E5 Format Atma Hard Reset

Vestel Venüs E5 Format Nasıl Atılır ?

Vestel Venüs E5 format atma nasıl yapılır E5 model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız ilk olarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatınız. Bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak akıllı telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Format atma işlemini yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberinizin yedeğini almayı unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi kullanan Vestel E4 cihazlarda formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

İlk olarak tuş kilidini açınız.

Menü kısmından Ayarlar’a basınız.

Sistem‘e basınız.

Seçenekleri Sıfırla‘ya basınız.

Fabrika verilerine sıfırla‘ya basınız.

Telefonu sıfırla‘ya basınız.

Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basınız.

Telefonunuz fabrika ayarlarına geri yüklenirken bekleyiniz. Telefonunuz yeniden başlayacaktır.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz ilk kurulumunu yaptığınız ayarlara geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Telefonunuzun sıfırlama işlemi bu kadardır.

Vestel Venüs E5 Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Vestel Venüs E5 model telefonunuza Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tuşları kullanarak telefona Hard Reset işlemi genelde ana ekran desen şifresini unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran tepki vermiyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra telefonunuzdaki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız.

İlk olarak cihazınızı Telefon Güç (Power) tuşuna basılı tutarak kapatınız.

Vestel Venüs E5 kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonunuzu açınız.

Telefon açıldığında Telefon Güç (Power) tuşunu bırakıyoruz ancak Ses Açma (+) tuşu basılı kalmaya devam ediyor.

Android System Recovery ekranı görüntülendiğinde Ses Açma (+) tuşunu da bırakınız.

Açılan Recovery ekranında Ses Kısma (-) tuşu ile seçim yaparak “wipe data/factory reset” üzerine gelip Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.

Gelen ekranda Ses Kısma (-) tuşu ile alta gelip yes–delete all user data işaretli iken Telefon Güç (Power) tuşuna basarak formatlama işlemine başlatınız.

İşlem bitene kadar bekleyiniz.

Son olarak ” Reboot System Now” seçili olarak gelecektir. Telefon Güç (Power) tuşuna bastıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Şimdi Akıllı telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

 

www.telefonsifirlama.com

www.vestel.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *