Casper Via X20 Format Atma Hard Reset

Casper Via X20 Format Nasıl Atılır ?

Casper Via X20 format atma hard reset işlemi nasıl yapılır. Via X20 model telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve en önemlisi rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi kullanan Casper cihazlarda formatlama resetleme veya sıfırlama işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

İlk olarak tuş kilidini açınız.

Menü kısmından Ayarlar’a basınız.

Genel Yönetim’e basınız.

Sıfırla‘ya basınız.

Fabrika ayarlarına sıfırla‘ya basınız.

Sıfırla‘ya basınız.

Her şeyi sil‘e basınız.

Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basınız.

Telefon fabrika ayarlarına geri dönüş yaparken bir süre bekleyiniz.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Telefonunuzun yeniden kurulum işlemi bu kadardır.

Casper Via X20 Hard Reset Nasıl Atılır ?

Casper Via X20  model telefonunuza Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tuşları kullanarak telefona Reset atma işlemi genelde ana ekran desen şifresini unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran çalışmıyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra telefondaki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız.

*Hard reset işleminden sonra gmail kullanıcı adı ve şifresi istenebilir. Bu bilgileri hatırlamıyorsanız diğer yöntem ile format atmanız daha sağlıklı olacaktır. Hard reset işleminden önce telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Cihazınızı kapatma tuşu ile kapatınız.

Casper Via X20 kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) tuşuna basılı tutarken Telefon Güç (Power) tuşuna da basılı tutarak telefonu açınız.

Casper logosu geldiğinde tuşları bırakınız.

Android logosu geldiğinde recovery ekranına giriş yapabilmek için Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.

Karşımıza gelen recovery ekranında Ses Kısma (-) tuşu seçim yaparak Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Ses Açma (+) tuşuna basınız.

Açılan ekranda Ses Kısma (-) ile alta gelip Yes–delete all user data işaretli iken Ses Açma (+) tuşu ile format atma işlemine onay veriniz.

İşlem bitene kadar bekleyiniz.

Son olarak Reboot System Now‘ı seçili olarak gelecektir. Ses Açma (+) tuşuna basınız. Cihazınız yeniden başlayacaktır.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz

Casper Via X20 Resetleme

Via X20 Desen Şifre Kırma 

Via X20 Recovery

www.google.com

www.telefonsifirlama.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *