Alcatel Tablet Format Atma Hard Reset

Alcatel Tablet Format Atma Nasıl Yapılır ?

Kullandığınız Alcatel tablette yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsa; tabletinizi ilk olarak yeniden başlatınız. Eğer bu sorunlar sürekli devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak tabletinize format atabilirsiniz. Alcatel tablet format atma bu yazımızda sizlerle olacak.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce tabletinizde bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Aşağıdaki işlemlerden sonra tüm veriler silinecektir. Tabletinizin şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Tabletinizin şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi  kullanan Alcatel tabletler üzerinde formatlama, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

İlk olarak menü kısmından Ayarlar’a tıklayınız.

Sisteme basınız.

Reset Seçenekleri ‘ne basınız.

Her şeyi sil‘e basınız.

Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basınız.

Tablet fabrika ayarlarını yeniden oluştururken bir müddet bekleyiniz.

Tableti yapılandırmak için ve kullanıma hazır hale getirmek için tablet ekranındaki açıklamaları uygulayınız.

Tabletinizin yeniden kurulum  işlemi bu kadardır.Eğer işletim sistemine ulaşamıyorsanız alttaki yolu izleyerek tabletinize format atabilirsiniz.

Alcatel Tabletlerde Hard Reset Nasıl Atılır ?

Alcatel tabletinize Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tuşları kullanarak tablete Reset atma işlemi genelde ana ekran şifresi unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran çalışmıyorsa kullanılmaktadır. Hard reset işleminden sonra tabletinizdeki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız.

-İlk olarak tabletinizi kapatma tuşu ile kapatınız.

-Alcatel Tabletiniz kapandığından emin olduğunuzda Ses Açma (+) tuşuna basılı tutarken Tablet (Güç) tuşuna da basılı tutarak tabletinizi açınız.

-Alcatel ekranı gelene kadar tuşları basılı tutmaya devam ediniz. Şimdi tuşları bırakabilirsiniz

-Android Recovery ekranı geldiğinde Ses Kısma (-) tuşu seçim yaparak wipe data/factory reset‘i seçip Tablet Güç (Power) tuşuna basınız.

-Açılan ekranda Ses Kısma (-) ile alta gelip yes–delete all user data işaretli iken Tablet Güç (Power) tuşuna basarak formatlama işlemine başlatabilirsiniz.

-Son olarak Reboot System Now‘ı seçip Tablet Güç (Power) tuşuna basınız.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra Alcatel tabletiniz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde tabletinizi yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz

Sorun yaşamanız durumunda yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

www.telefonsifirlama.com

https://www.alcatelmobile.com/tr/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *