Xiaomi Redmi 8 Bildirim Sorunu Çözümü

 Redmi 8 Bildirim Sorunu ve Çözümü

Bugünkü yazımızda Xiaomi Redmi 8 bildirim sorunu çözümü konusuna değineceğiz. (Redmi 8A modelinde de çalışmaktadır). Xiaomi Redmi 8’de ülkemizdeki en popüler ve en çok satan cihazlardan birisi durumunda.

Yaşadığınız bildirim sorununun çözmek için birkaç yol var. MIUI kilit ekranı bildirimleri çalışmadığında aşağıdaki ayarlar sizlere yardımcı olacaktır.

Uygulamaları ve işletim sistemini güncelleme

Yapmanız gereken ilk şey işletim sisteminiz için beklemede olan herhangi bir güncellemeyi kontrol etmektir. Yaşadığınız sorun İşletim sistemi ile ilgili bir sorun ise, bir düzeltme eki yayınlamış olabilir. Kontrol etmek için,

Ayarlar‘ı açın, Telefon hakkında üzerine dokunun ve ardından Sistem güncellemesi‘ni seçiniz

Telefonunuz güncelleme olup olmadığını kontrol edecek ve size uygun bir tane olup olmadığını bildirecektir.

Ayrıca, Play Store’u ziyaret ederek telefonunuza yüklediğiniz tüm uygulamaları güncellemenizi de öneririm. Uygulamaları ve oyunları seçmek için Play Store’u aç ve Uygulamalarım ve oyunlarım kısmına tıklayınız.

Gereksiz veri ücretlerinden kaçınmak için bir Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzdan emin olunuz. Son olarak Tümünü Güncelle üzerine dokununuz.

Kilit ekranında bildirimler alıp alamayacağınızı kontrol ediniz.

Yeniden Başlatma

İşletim sistemini ve uygulamaları kontrol edip güncelledikten sonra Android telefonunuzu yeniden başlatın.

Bildirim Ayarları

Xiaomi arayüzü MIUI’deki bir seçenek, kullanıcıların telefon kilitlendiğinde bildirim almak isteyip istemediklerini seçmelerini sağlar.

Ayarlar‘ı açın ve Bildirimler ve Durum çubuğunu na tıklayınız

Açılan menüde ; Kilit Ekranında Göster (Show on lock screen) ekranının seçili olduğundan emin olunuz. Ayrıca diğer bildirim ayarlarını da bu kısımdan yapabilirsiniz.

Uygulamaların Özel Bildirimleri

Bazı uygulamalar için bildirim alıp bazıları için ise bildirim alamıyorsanız ; Bu durumda, uygulamaya özel ince ayar yapmanız gerekir.

Bildirimler ve durum çubuğu’na gidiniz

Uygulama bildirimleri üzerine dokunun.

Android mobil cihazınıza yüklediğiniz tüm uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Kilit ekranında bildirim almak istediğiniz uygulamayı seçin ve ayarlarınızı yapın. Ayrı uygulamalar için seçeneklerin farklı olduğunu, ancak kilit ekranı bildirimleri aradığınızı unutmayın.

Sistem Ayarları

Bildirimlerinizi meraklı gözlerden korumak için, MIUI, sistem ayarlarında bildirim almak istediğinizi seçebileceğiniz başka bir özelliğe sahiptir.

Ayarlar‘ı açın ve Kilit Ekranı ve Şifreler üzerine dokunun. Burada Gelişmiş ayarlar üzerine dokunun.

Kilit ekranı’nda seçeneğini seçin.

Kilit ekranında bildirim almak isteyip istemediğinize bu kısımdan karar verebilirsiniz. Evet ise, içeriğini gizlemek istiyor musunuz, istemiyor musunuz bunların ayarını da yapabilirsiniz

Pil ve Miui optimizasyonları

Ayarlar‘ı açın ve Pil ve performans’ı tıklayın. Burada Pil optimizasyonu üzerine dokunun.

Ekranın sağ üstündeki dişli simgesine dokunun. Cihaz kilitliyken mobil verileri kapat ’seçeneğinin Hiçbir Zaman olarak ayarlanmadığından emin olun. Ayrıca  Cihaz kilitlendiğinde önbelleği temizle ’seçeneğini Hiçbir zaman olarak ayarlayın. Bu olası çatışmalardan kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Pil ve performans bölümüne Geri dönün ve Uygulamaları seç üzerine dokunun. Kilit ekranınızda bildirim almadığınız bir uygulamayı seçin.

Çoğu durumda, Pil tasarrufu (önerilen) seçeneği yeterince iyidir, ancak yukarıda paylaşılan her şeyi denedikten sonra bile bildirimleri göremezseniz, gelecekte herhangi bir çakışmayı önlemek için burada kısıtlama yok seçeneğini kullanmanızı öneririm

Otomatik Başlatma

Telefonunuzu yeniden başlattığınızda, bazı uygulamalar otomatik olarak başlatılmaz, çünkü gerekli izne sahip değillerdir. Kilit ekranında bildirim göstermeyen uygulamanın ayarları için ;

Ayarlar bölümüne gidip Uygulamaları yönet seçeneğine dokunun ve sorun yaşadığınız uygulamayı seçiniz.

Otomatik başlatmayı burada değiştirin ve kilit ekranında bildirim alıp almadığınızı tekrar kontrol ediniz.

Şimdilik aklımıza gelen yöntemler bunlardır. Yukarıdaki tüm yöntemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa yorumlar kısmından bize ulaşabilirsiniz.

www.telefonformat.com

www.google.com.tr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *