Oppo Reno 3 Pro Format

Oppo Reno 3 Pro Format Nasıl Atılır ?

Oppo Reno 3 pro format hard reset nasıl atılır. telefonunuzda yavaşlama, donma veya takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız telefonunuzu ilk olarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatınız. Az önce değindiğimiz sorunlar sürekli olarak devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayarak telefonunuza format atabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce telefonunuzda bulunan resimleri, videoları, dosyaları, uygulamaları ve rehberi yedeklemeyi unutmayınız. Formatlama işleminden sonra tüm veriler silinecektir. Telefonunuzun şarj durumunu da kontrol etmeyi unutmayınız. Telefonunuzun şarjı en az yuzde 50 olmalıdır.

Android işletim sistemi kullanan akıllı cihazlarda format atma, sıfırlama veya yeniden kurma işlemini aşağıda yazıldığı gibi yapabilirsiniz.

İlk olarak tuş kilidini açınız.

Menü kısmından Ayarlar’a basınız.

Ek Ayarlar‘a basınız.

Yedekle ve Sıfırla‘ya basınız.

Fabrika verilerine sıfırla‘ya basınız.

Tüm içerik ve ayarları sil  basınız.

Son olarak bu işlemleri onaylamak için Tamam‘a basınız.

Telefon fabrika ayarlarına geri dönüş yaparken bir süre bekleyiniz.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

Telefonunuzu yazılımsal olarak formatlama işlemi bu kadardır.

Oppo Reno 3 Pro Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Oppo Reno 3 Promodel telefonunuza Hard Reset işlemi yaparak format atmak istiyorsanız alttaki adımları sırasıyla yapınız. Tuşları kullanarak telefona hard reset atma işlemi genelde desen şifresini unuttuysanız, cihazınızı açamıyorsanız veya  dokunmatik ekran çalışmıyorsa kullanılmaktadır.

*Hard reset işleminden sonra telefondaki veriler silineceği için yedek almayı unutmayınız. Mail adresinizi hatırlamıyorsanız yukarıdaki yöntem ile format atınız.

İlk olarak cihazı Telefon Güç (Power) tuşu ile kapatınız.

Oppo Reno 3 pro Format kapandığından emin olduğunuzda Ses Kısma  (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu açınız.

Oppo logosu geldiğinde tuşları bırakınız.

İngilizce’yi seçiniz.

Ekran geldiğinde; açılan ekranda Ses Kısma (-) tuşu ile seçim yaparak wipe data’yı seçip Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.

Açılan ekranda tekrar Ses Kısma (-) ile alta gelip wipe data işaretli iken tekrar Telefon Güç (Power) tuşuna basıp formatlama işlemine onay veriniz.

İşlem bitene kadar bekleyiniz.

Son olarak gelen ekranda Reboot  seçip Telefon Güç (Power) tuşu ile telefonunuzu yeniden başlatınız.

Tebrikler. Bu işlemlerden sonra akıllı telefonunuz fabrika ayarlarına geri dönecektir. Daha sonraki işlemlerde telefonunuzu yeni satın almış gibi kurulum yapabilirsiniz.

www.telefonsifirlama.com 

www.oppo.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *